Taneční škola byla založena ještě jako Salsa s Jesúsem a Adélou na podzim roku 2013, kdy jsme v Českých Budějovicích otevřeli náš první kurz salsy, tehdy ještě salsy LA neboli on1. Od té doby se náš tým rozrostl o několik skvělých lektorů, kteří dříve byli našimi studenty, a tak se z nás stala Salsa Escuela. Pravidelně se jezdíme vzdělávat do zahraničí na různé kongresy nebo do vyhlášených tanečních škol. více>

Postupem času se naše vášeň k salse rozvíjela a my jsme se rozhodli přesedlat na styl salsa NY / on2, který lépe vyhovuje našemu chápání hudby a tanečnímu vyjádření. Mimo salsu si ovšem rádi rozšiřujeme obzory i v jiných stylech, a tak přišlo i na bachatu a kizombu, cha cha cha a boogaloo a další tance. Pravidelně pořádáme v Českých Budějovicích párty Rumba Latina, středeční tančírny a nově také sensual čtvrtky. Je pro nás důležité, aby si své rozhledy rozšiřovali i naši studenti a tak je každá Rumba Latina doprovázena workshopem s jiným lektorem v různých tanečních stylech.
Tanec a především salsa pro nás není jen koníčkem, ale také velkou vášní a životním stylem.
“You can´t buy hapinness, but you can dance salsa, that´s kind of the same thing”.

Lektor
Jesús se salsou v krvi už narodil. Jestli chcete poznat jaké to je žít životním stylem "salsa", musíte se seznámit. Je vášnivým sběratelem hudby a skvělý, stále veselý a neúnavný lektor.

Lektorka
Adéla začala s prvními tanečními kroky ve čtyřech letech. Po vyzkoušení mnoha tanečních stylů nakonec našla největší zalíbení v salse. S oblibou přijímá nové výzvy a překonávání sama sebe nejen na tanečním parketě, ale i v osobním životě. Její druhou největší vášní není nic jiného než španělština.

Lektorka
Monča je s námi od úplného začátku, to znamená od roku 2013 a od té doby se salse věnuje stále více a více. Její nejsilnější stránkou jsou otočky a podle jejích slov nejvíc miluje, "když jí někdo pořádně vytočí". Mimo taneční parket jí najdete také v biologické laboratoři.
Lektor
François je také jeden z těch, který chodil do našeho úplně prvního kurzu v roce 2013. Tento vtipálek je milovníkem vytříbeného stylingu a nikdy nekončícího drilu. Když mu zbývá trochu času, čte si dobrou knihu na terase, dívá se na bizarní filmy anebo peče francouzsko-belgické koláče.